اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | پنج‌شنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

ساوجبلاغی ها با مصوبه سفر رییس جمهوری بزودی از سدطالقان آب می نوشند

 
«سیدحمیدطهائی» با اشاره قراردادن مسئله تخصیص منابع آبی و پیگیری هایی که طی 4 سال اخیر برای این استان در نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته است،گفت: علاوه بر دعوت از وزیر نیرو و تشریح وضعیت استان،شاید یکی از مهمترین دستاوردهای سفر رییس جمهوری به استان البرز تخصیص منابع آبی بود.
وی بیان کرد: پیگیری های انجام شده نتیجه داد و در نهایت با تصمیم مسئولان ملی عملیات احداث تصفیه خانه خط انتقال آب سد طالقان به شهرستان ساوجبلاغ آغاز شد.
استاندار البرز با اشاره به بازدید اخیر خود از این طرح و ارزیابی روند تکمیل آن افزود: این تصفیه خانه تا تیرماه سالجاری آماده بهره‌برداری خواهد بود و موجب بهره مندی مردم ساوجبلاغ از آب شرب شیرین و گوارا از سد طالقان می شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدمات مهمی که در سفر رییس جمهوری به نتیجه رسید پروژه  آب شیرین کن اشتهارد بود، به طوری که مردم اشتهارد در ایام نوروز از این دستاورد بهره‌مند شدند.
طهائی در پایان یادآور شد: اعتبارات این پروژه ها همگی از سرفصل طرح های سفر رییس جمهوری به استان البرز به تصویب رسید.