حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

رقابت نهایی ۳۲۰۶ نامزد انتخاباتی در البرز برای تصاحب ۹۲۱ کرسی

خبر:

 فتح‌الله حقیقی در گفتگو با خبرنگاران تعداد داوطلبان ثبت‌نام‌شده در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان را سه هزار و ۷۸۵ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد نهایی داوطلبان تائید صلاحیت شده‌اند سه هزار و ۲۰۶ نفر است.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز با اشاره به تعداد کرسی‌های شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان، گفت: داوطلبان نهایی انتخابات برای ۱۰۹ کرسی شهری و ۸۱۲ کرسی روستایی به رقابت خواهند پرداخت.

معاون امنیتی سیاسی استانداری البرز تعداد عوامل اجرایی انتخابات در استان را ۱۸ هزار نفر اعلام کرد و گفت: طبق سرشماری سال ۹۵، جمعیت استان البرز دو میلیون ۷۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر است.

حقیقی تعداد واجدان شرایط رأی دادن در استان را یک‌میلیون و ۶۱۲ هزار و ۴۳۰ نفر اعلام کرد و گفت: ۳۷ هزار و ۷۰۳ نفر رأی اولی در البرز پای صندوق‌های رأی می‌روند.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز تعداد کل شعب اخذ رأی در البرز را یک هزار و ۲۸۳ شعبه اعلام کرد و گفت: تعداد شعب ثبات یک هزار و ۲۳۵ شعبه و تعداد شعبه اخذ رأی سیار را ۴۸ شعبه است.

وی اضافه کرد: ۱۰۰۱ شعبه اخذ رأی شهری و ۲۸۳ شعبه اخذ رأی روستایی در استان مستقر می‌شود.

به گفته معاون امنیتی سیاسی استانداری البرز انتخابات در ۲۲۷ شعبه اخذ رأی و شش شهر استان به‌صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.