اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

رشد جمعیت البرز دو برابر میانگین کشوری است

به گزارش خبرنگار مهر، سید حمید طهائی در سومین همایش امور ایثارگران دستگاه‌های اجرائی استان البرز که صبح یکشنبه در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد، اظهار کرد: در آیات قرآن کریم تأکید و اشاره فراوانی به ایثار و ایثارگری شده است.
 
وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و ایثارگری در جامعه ازجمله بین نسل جوان امری ضروری است، افزود: تمام افرادی که درصدد جلب رضای الهی هستند به این مقوله توجه خواهند داشت، ایثارگری در تمام بخش‌های مختلف جامعه قابلیت اجرایی شدن را دارد.
 
استاندار البرز تصریح کرد: جامعه کارمندی استان البرز نیز باید نسبت به توسعه و ترویج فرهنگ ایثارگری اهتمام داشته باشند، به‌طورقطع عمل به فرامین الهی وظیفه آحاد ملت مسلمان به شمار می‌آید.
 
وی با تأکید بر اینکه تشکیلات اداری استان میزبان ۳ میلیون جمعیت در این منطقه است، خاطرنشان کرد: رشد جمعیت استان البرز بر اساس آخرین سرشماری بالغ‌بر ۲.۴ درصد نسبت به میانگین کشوری برآورد شده است.
 
طهائی با اشاره به اینکه باید امکانات زیربنایی دو برابر میانگین کشوری برای مردم استان البرز فراهم شود چراکه رشد جمعیت این منطقه دو برابر متوسط کشوری است، یادآور شد: باید رشد تولید و اشتغال نیز دو برابر باشد.
 
وی اعلام کرد:  حضور ۲۵ هیئت خارجی در استان البرز طی چهار ساله اخیر ازجمله دستاوردهای خوبی محسوب می‌شود که به انعقاد ۲۲ تفاهم‌نامه منجر شده است.
 
استاندار البرز با اشاره به اعتماد عمومی دوباره مردم به دولت یازدهم، اظهار کرد: این مهم سبب شد با پشتوانه و رأی اعتماد مردم؛ دولت برنامه‌های قاطع خود در راستای احقاق حقوق ملت را پیگیری کند.
 
در ادامه ناصر اسکندری مدیرعامل شرکت برق البرز بابیان اینکه فضای ایثارگری حاکم بر جامعه بخش اعظمی از مشکلات اداری را برطرف کرده است، خاطرنشان کرد: امید است این گردهمایی تأثیر مثبتی در راستای همگرایی و انتقال تجربیات بین دستگاهی داشته باشد.
 
وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها در راستای سازندگی استان تلاش شبانه‌روزی داشته و درک درستی از معنی ایثارگری دارند، افزود: درصدد ارتقای سطح خدمات در بخش‌های گوناگون هستیم.