اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

رسیدگی به ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در استان البرز افزایش می‌یابد

دبیر هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای البرز:

 
 
میثم موحدی‌‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج اظهار داشت: مسابقات قهرمانی کشور کشتی پهلوانی و زورخانه‌ای، هنرهای فردی و مرشدی از 11 تا 13 اسفندماه در استان فارس برگزار شد.
 
وی با بیان اینکه تیم استان البرز توانست در این مسابقات 11 مدال کسب کند، افزود: 2 مدال طلا، 8 مدال نقره و یک مدال برنز حاصل زحمات تیم بزرگسالان البرز در این رقابت‌ها بود.
 
موحدی مهر با بیان اینکه تیم البرز با 17 بازیکن به این رقابت‌ها اعزام شد، بیان کرد: 600 ورزشکار از 17 استان در این پیکارها با یکدیگر به رقابت پرداختند.
 
دبیر هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای استان البرز با اشاره به اینکه در سال 95  بیش از 800 ورزشکار در کل استان البرز در این رشته فعالیت داشتند، عنوان کرد: با توجه به امکانات کمی که در شهرستان‌های استان برای ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای وجود دارد، در سال 96 رسیدگی بیشتری به ورزش شهرستانها انجام می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 زورخانه در کرج پذیرای علاقه‌مندان به این رشته باستانی است.