Skip to Content

دولت ۶ میلیارد تومان به حل معضلات اجتماعی البرز اختصاص داد

 فتح الله حقیقی در مراسم گرامیداشت "روز مددکار" که ظهر دوشنبه در مجموعه میلاد کرج برگزار شد؛ ضمن تبریک این روز افزود: در این ایام سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی و مرتضی آوینی را نیز در پیش است که یاد و خاطره آنها را گرامی می داریم.
وی به گستره وظایف مددکاران اشاره کرد و با بیان اینکه مددکاری شالکه ای مشخص در نظام ها و سازمان ها دارد که بر اساس آن اقدام شده و از نظر توسعه همه جانبه توفیقات خوبی داشته است،افزود: وظایف مددکار از صنعت، خدمات، بهداشت و درمان فراتر است چراکه در تمامی مقاطع حیات بشر معنا و مفهوم خود را دارد.
حقیقی همچنین با بیان اینکه کار مددکاران بهزیستی با سایر حوزه ها متفاوت است گفت: اقدامات برجسته و شایسته ای که در حوزه بهزیستی انجام می شود قابل مقایسه با دیگر فعالیت ها نیست چراکه در این سازمان به اقشار خاصی خدمات ارائه می شود.
وی افزود: اکنون پیچیدگی دنیا از نظر فناوری اطلاعات قابل مقایسه با سنوات یک دهه پیش نیست، بر این اساس سرعت به اندازه ای زیاد است که اجازه بازگشت و بازبینی گذشته را به افراد نمی دهد از این رو برخی نمی توانند با اتکا به علم و آگاهی از تجارب گذشته حرکت کنند.
ضرورت سرعت برنامه ریزی در عصر اطلاعات
حقیقی اضافه کرد: کسانی در این دنیا می توانند موفق باشند که به همین اندازه موفق و با سرعت در علم برنامه ریزی داشته باشند در غیر این صورت نمی توان قالب و فائق بر این دنیا باشند، دنیای دیروز خطی بوده ولی اکنون اطلاعات به سرعت تکثیر می شود.
وی با اشاره به اینکه 73 درصد مردم کشور در شبکه اجتماعی تلگرام عضو هستند و بخش بزرگی از مدیریت این دنیای مجازی در داخل کشور نیست، افزود: در یک دهه گذشته اوقات فراغت فرزندان با والدین خود حداقل 2 ساعت در روز بود ولی اکنون این رقم به کمتر از 20 دقیقه رسیده که در این زمان محدود نیز پدر و مادر در شبکه های اجتماعی مشغول هستند.
حقیقی خاطرنشان کرد: ضریب نفوذ اینترنت در دنیا صد در صد بوده و در ایران 85 درصد است، بنابراین این موضوعات می تواند تنوع مسائل و مشکلات اجتماعی را گسترش دهد.
معاون استاندار با تاکید بر اینکه رسیدگی به مسائل اجتماعی و برنامه ریزی در این رابطه به یک عزم همگانی از سوی تمامی مسئولان نیاز دارد گفت: مسائل اجتماعی دغدغه تمامی آحاد جامعه از راس تا ذیل است.
وی گفت: در مسائل اجتماعی نیازمند افرادی صبور با آداب و عادات پاک هستیم که در عمل نیکی کردن به دیگران را جزو رفتار خود داشته و متخصص باشند و به دیگران نیز آرامش و شوق زندگی بدهند.
معاون استاندار با اشاره به اینکه تمامی موارد یاد شده از ویژگی مددکاران اجتماعی است خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید برای برنامه ریزی در حوزه های اجتماعی از ظرفیت بکر و ارزشمند مددکاران اجتماعی بهره برد.
وی  با بیان اینکه مددکاری در زمره مشاغل سخت و زیان آور است،گفت: باید افرادی با تخصص در حوزه مددکاری اجتماعی فعالیت کنند.
حقیقی افزود: در دنیا برای حل معضلات اجتماعی ضمن صرف هزینه از تخصص مددکاران اجتماعی نیز استفاده می شود که این امر نشان از جایگاه بزرگ و ارزشمند این افراد دارد.
وی ادامه داد: باید در موضوع حقوق و مزایای مددکاران اجتماعی نیز وسعت کار آنها در نظر گرفته شده و جزو مشاغل سخت و زیان آور شناخته شوند.
معاون استاندار با اشاره به 5 موضوع آسیب های اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری، شورای عالی اجتماعی و سازمان اجتماعی وزارت کشور قرار گرفته گفت: در استان البرز با همکاری دستگاه های مربوطه اقدامات خوبی صورت گرفته و تاکنون برای این امر دولت 6 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده و به طور قطع اقدامات بیشتری نیز صورت خواهد گرفت.
 
 


روستای برغان در دهستان برغان بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ در غرب استان البرز و در کوه‌های البرز و در میان کرج و...
«آجین دوجین» یکی از روستاهای بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ با قدمتی سه هزار ساله است. این روستا از شمال به روستای...
.
.
حضور استاندار البرز در منزل شهید محمد حسن فهمیده  و ادای احترام به این شهید