حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷

دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت در پروژه های فردیس

دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت در پروژه های فردیس

رضا اسماعیلی ذبیحی روز دوشنبه در نشست جمعی از سازندگان مسکن شهر فردیس در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر فردیس افزود: شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر از فعالیت سرمایه گذاران استقبال می کنند و طبق مقررات می توان انجام بیشتر رح های عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کرد.
وی اظهار داشت: این شهر ظرفیت های فراوانی در توسعه شهر دارد و بخش خصوصی می تواند کمک موثری برای پیشبرد اهداف توسعه شهر کند.
ذبیحی گفت: فردیس با کمبود سرانه ها و زیرساخت های فرهنگی، ورزشی، آموزشی و غیره روبرو است، در راستای ارتقاء کمبود سرانه ها باید گام های بلندی برای این شهر پر جمعیت برداشته شود.
وی افزود: مشارکت بخش خصوصی برای پروژه های عمران شهری می تواند دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر فردیس در ادامه با اشاره به هفته وحدت، گفت: با همدلی و اتحاد می توانیم گام های بزرگی را برای عمران و آبادانی شهر برداریم .
ذبیحی به فرار سرمایه ها می تواند اثرات نامطلوبی به دنبال داشته باشد ، اظهار داشت: آنچه که باید امروز به آن توجه ویژه شود جلب اعتماد سرمایه گذاران است باید برای توسعه این فضای تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه شهرفردیس از نظر موقعیت جغرافیایی ارتباط مناسبی با دیگر شهرهای همجوار دارد، افزود: این مهم می تواند یکی از جنبه های جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی به فردیس باشد.
وی با اشاره به تازه تاسیس بودن شورای اسلامی شهر فردیس بیان کرد: تقاضا دارم براساس مقررات ساخت و ساز اقدام کنند اجازه ندهند آینده شهردچار تزلزل شود اگر پایه ها و ستونهای شهر را محکم بنا کنیم با کوچکترین حادثه ای اتفاقی نخواهد افتاد.
وی در خصوص بحران کمبود اشاره کرد و گفت: در دور سوم و چهارم شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری کرج به شهر فردیس تلاش های زیادی صورت گرفت اما در حق فردیس ضایع شده امیدوارم اعضای شورای بتوانند در کمیته انتقال حق فردیس را به درستی بگیرند.
رئیس شورای اسلامی شهر فردیس گفت: امکاناتی که اکنون در اختیار مدیریت شهری فردیس قرار دارد صفر است ما هنوز یک دستگاه ماشین از کرج دریافت نکردیم.
اسماعیلی ذبیحی افزود: سرانه ها و امکاناتی ناچیزی که در این شهر وجود دارد اعضای شورای شهر پیگیر آن خواهند بود تا مطالبات به حق مردم فردیس را بعداز انتزاع از کرج دریافت کنند.
وی اظهار داشت: سرمایه های این شهر باید برای آینده برنامه ریزی شود و نه فقط برای دوره چهار ساله بلکه برای یک دوره 20 ساله را در این شهر دیده شود تا در اینده شرمنده دوستان و شهروندان این شهر نشویم.