Skip to Content

دشت میشان (همدان)

 

دشت میشان

دشت میشان یا میدان میشان یکی از دشت های کوهستان الوند است. این میدان در مسیر اصلی صعود به قله الوند قرار دارد. در حال حاضر تنها یک یا دو چادر عشایری ییلاق خود را در این منطقه می گذرانند و در میدان میشان که دارای آب های روان، چمن زار و مناظر زیبای طبیعی است، چادر می زنند. با توجه به این که این دشت ها نسبتا مسطح هستند، به صورت جایگاهی مناسب برای استراحت کوهنوردان قرار می گیرند.

در کوهستان الوند علاوه بر قلل مرتفع و شیب دار، دشتهای کوچکی وجود دارد، که سطح آن ها از چمن زار پوشیده شده و چشمه های بسیار در آن ها جریان دارد. با توجه به این که این دشت ها نسبتا مسطح هستند، به صورت چایگاهی برای استراحت و اطراق کوهنوردان مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین این دشت ها عبارتند از: میدان میشان، تخت نادر، چمن شاه نظر و تخت رستم. ارتفاع دشت میشان از سطح دریا 2600 متر است. 

چندی پیش در ادامه ساخت بخش هایی از پروژه تفریحی ورزشی تله کابین همدان، ساخت دریاچه مصنوعی برای ماهیگیری در این دشت آغاز شده است. 

 

 

 

Dasht-e Mishan

Dasht-e Mishan or Mishan square is one of the Alvand mountain’s field. This field is located in mountain climbers’ way to Alvand. Now a day, there is just one or two nomads’ tent in this field among cascades, lawns and beautiful landscapes. Mountain climbers rest in this field too; because, this field is flat. 

 In Alvand mountains, as well as peaks, there are small squares that are covered with grass. Also there are so many springheads in squares. Some of these famous squares are: Meydan -e Mishan; Takht-e Nader; Chaman Shah Nazar; and Takht-e Rostam. 

Photographer: Nasim Kiadaliri

 روستای برغان در دهستان برغان بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ در غرب استان البرز و در کوه‌های البرز و در میان کرج و...
«آجین دوجین» یکی از روستاهای بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ با قدمتی سه هزار ساله است. این روستا از شمال به روستای...
.
.
حضور استاندار البرز در منزل شهید محمد حسن فهمیده  و ادای احترام به این شهید