حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۷

درخشش 735 دانش آموز البرزی در جشنواره فرهنگی هنری کشور

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: 735 دانش آموز دختر و پسر مدارس این استان در جشنواره فرهنگی هنری کشور خوش درخشیدند.

درخشش 735 دانش آموز البرزی در جشنواره فرهنگی هنری کشور

مسعود مهران نیا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:این دانش آموزان در سی و پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزی در بخش داستان نویسی، شعر، مسابقه کتابخوانی، سرود همگانی، هنرهای تجسمی، سرود ، تکنوازی،صنایع دستی،رسانه و فضای مجازی، مقاله پژوهشی،فیلم کوتاه، نقالی، نقد ادبی، نمایش صحنه ای، عروسکی و نمایشنامه خوانی موفق به کسب رتبه های برتر شدند.
وی هدف از اجرای این جشنواره را شکوفایی استعداد دانش آموزان در بخش های فرهنگی ،هنری و آشنایی با هنر اسلامی در مدارس عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی در 4 مرحله آموزشگاهی ، منطقه ای ، استانی و کشوری برگزار می شود، اظهار کرد: 335 هزار و 840 دانش آموز البرزی در پایه های مختلف تحصیلی در این جشنواره شرکت کردند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: در مرحله آموزشگاهی این جشنواره 9 هزار و 200 اثر دانش آموزی در استان نمونه شناخته شد.
مهران نیا اضافه کرد: 2 هزار اثر نیز در رشته های مختلف به مسابقات استانی سی و پنجمین جشنواره فرهنگی - هنری راه پیدا کردند که پس از ارزیابی داوران ، 596 اثر از دانش آموزان برگزیده استانی شد.
وی یادآور شد: در این جشنواره 347 دانش آموز دختر و 249 دانش آموز پسر موفق به کسب رتبه های برتر کشوری - استانی شدند که در آیینی جداگانه از همه این دانش آموزان با اهدا لوح و کارت هدیه مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی یاد آور شد: در مرحله کشوری سی و پنجمین جشنواره فرهنگی هنری 53 دانش آموز توانستند در رشته های مختلف فرهنگی و هنری رتبه برتر را به خود اختصاص دهند.
استان البرز بیش از 455 هزار دانش آموز دارد.