حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

خیرین مدرسه ساز بیشترین سهم را در ساخت مدارس کشور دارند

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی گفت: خیرین مدرسه ساز در ساخت مدارس کشور بیشترین سهم را دارند که قابل تحسین است.

خیرین مدرسه ساز بیشترین سهم را در ساخت مدارس کشور دارند

مصطفی کواکبیان عصر یکشنبه در آیین کلنگ زنی یک مدرسه 12 کلاسه آموزش و پرورش ناحیه یک کرج در منطقه گرمدره کرج، افزود: سال ها از خدمت خداپسندانه جامعه خیرین مدرسه ساز در کشور می گذرد و ملت ایران در چهار گوشه این سرزمین پهناور شاهد گام های معنوی و خدمات رسانی این عزیزان در عرصه تعلیم و تربیت کشور هستند.
وی با بیان اینکه خداوند به خیرین عزیز فعال در امر مقدس مدرسه سازی لطف و نگاه ویژه ای دارد، اظهار کرد: به همت والای خیرین نیک اندیش تا کنون مدارس زیادی حتی در دور ترین و محروم ترین مناطق کشور احداث شده است که قابل تکریم است.
وی تصریح کرد: خیرین مدرسه ساز در ساخت مدارس در مناطق زلزله زده چون کرمانشاه و کرمان نیز پیش قدم شدند.
وی اضافه کرد: خیرین مدرسه‌ساز بازوی دولت در ساخت و آماده سازی مدارس هستند.
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشارکت خوب خیرین موجب شده که این مجمع در ردیف بزرگترین و فعال ترین مجمع خیری کشور قرار گیرد.
کواکبیان خاطر نشان کرد: ساخت کلاس های درس جدید در کشور به ویژه در استان البرز که منطقه ای مهاجر پذیر است و سرانه فضای آموزشی آن پایین است نیار به مشارکت بیشتر خیرین دارد.
وی تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش بودجه چندانی ندارد لذا از مردم و خیرین مدرسه‌ساز می‌خواهیم که در این زمینه همت کرده و در امر مقدس مدرسه سازی مشارکتی فعال تر از گذشته به دلیل نیاز مبرم در این بخش داشته باشند.
استان البرز بیش از 455 هزار دانش آموز و 24 هزار معلم دارد.
لازم به ذکر است، استان البرز از نظر فضای آموزشی در ردیف سی و یکمین استان های کشور قرار دارد.