اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

خداحافظی با نعمت پدر شدن، بلایی که تلگرام سرتان می آورد

مسئول کلینیک نابارورى مردان پژوهشگاه ابن سینا با اشاره به تاثیر استفاده از موبایل و اینترنت وای فای بر ناباروری در مردان، توصیه هایی به آنها کرد.
ناصر امیر جنتى متخصص کلیه و مجارى ادرارى و مسئول کلینیک نابارورى مردان پژوهشگاه ابن سینا در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تاثیر موبایل و اینترنت واى فاى در نابارورى گفت: در تحقیقات ثابت شده که استفاده از موبایل و اینترنت وایرلس تاثیر منفى در دستگاه تولیدمثل مردان دارد.
 
وى ادامه داد: امواج تلفن همراه و واى فاى موجب کاهش سلول هاى جنسى مردان و  با ایجاد تغییر در پارامترهایى تاثیرگذار دیگرى در بارورى مانند درصد سلول هاى جنسى و شکل آن‌ها خطر ناباروری را افزایش می دهد.
 
مسئول کلینیک نابارورى مردان کلینیک ابن سینا با اشاره به استفاده از موبایل و فضای مجازی که امروز گریبان گیر بسیاری از افراد شده،  اظهار کرد: افرادى که بیش از یک ساعت در روز از موبایل استفاده مى کنند بیشتر در معرض خطر نابارورى قرار دارند.
 
وى به مردان متاهل توصیه کرد: آقایانى که ازدواج کرده اند و تصمیم فرزنددار شدن گرفته اند یا پزشک تشخیص داده که در مرز نابارورى قرار دارند درباره میزان استفاده از گوشى هوشیار باشند تا این موضوع موجب نابارورى آن‌ها نشوند.
 
جنتى با بیان اینکه آقایان گوشى تلفن همراه را در جیب شلوار قرار ندهند، گفت: توصیه می شود که گوشى موبایل  بالاتر از کمر قرار بگیرد و بهتر است از جیب پیراهن به جاى شلوار استفاده شود یا گوشى را در کیف دستى قرار دهند.
 
تلفن بى سیم ممنوع
 
مسئول کلینیک نابارورى مردان کلینیک ابن سینا تاکید کرد: به هیچ وجه هنگام شارژ تلفن همراه مکالمه صورت نگیرد زیرا شدت امواج در حالت بسیار زیاد بوده و خطرات بیشتری را به همراه دارد.
 
وى با اشاره به تلفن هاى بى سیم و تاثیر آن‌ها در نابارورى عنوان کرد: در منزل یا محیط کار نیز به جاى تلفن هاى بى سیم از تلفن هاى ثابت سیم دار استفاده شود زیرا  این تلفن ها یی سیم نیز مانند تلفن همراه در باروری مردان تاثیر منفی می گذارد.
 
خداحافظی با نعمت پدر شدن، بلایی که تلگرام سرتان می آورد
 
موبایل ساعت زنگ دار خطرناک در اتاق خواب
 
جنتى با بیان اینکه بسیارى از افراد از موبایل به عنوان ساعت زنگ دار استفاده مى کنند، افزود: امواج الکترومغناطیس ساطع شده از موبایل و مودم وایرلس خطرات زیادى براى سلامتى داشته و خطر نابارورى به دنبال دارد و استفاده از آن بر بالای سر در رختخواب خطر زیادی برای سلامتی بدن دارد.
 
مسئول کلینیک نابارورى مردان کلینیک ابن سینا در ادامه توصیه کرد: موبایل و مودم اینترنت واى فاى را در اتاق خواب در حالت خاموش قرار دهید و از ساعت زنگ دار ساده استفاده کنید.