اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

حوادث جاده‌ای در البرز ۱۲ مصدوم بر جای گذاشت

معاون امداد و نجات هلال احمر البرز:

 
داود رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج اظهار داشت: حوادث جاده‌ای در استان البرز طی 24 ساعت گذشته 10 مصدوم بر جای گذاشته است.
 
وی افزود: برخورد  یک دستگاه خودروی پراید با کیا اسپورتیج در محور کرج چالوس محدوده بخش آسارا 6 مصدوم بر جای گذاشت.
 
معاون امداد و نجات هلال احمر البرز با بیان اینکه انحراف یک دستگاه سواری سمند در کیلومتر 45 محور کرج چالوس محدوده  روستای درده 2 مصدوم بر جای گذاشت، بیان کرد: در حادثه دیگر جاده‌ای برخورد یکدستگاه خودروی  mvm با خودروی پراید درمحور کرج  چالوس محدوده پیچ آدران 4 مصدوم بر جای گذاشت.
 
رجبی با بیان اینکه 3 نفر نیز در کوهستان عظیمیه دچار حادثه شدند،گفت:حضور به موقع و انتقال نفرات توسط امدادگران به محل امن سبب شد تا حادثه  مصدومی نداشته باشد.