حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

جلسه ستاد انتخابات صدا و سیمای مرکز البرز با حضور مسئولان برگزاری انتخابات استان

جلسه ستاد انتخابات صدا و سیمای مرکز البرز با حضور دکتر حقیقی معاون سیاسی و امنیتی استاندار البرز و دکتر کولیوند نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از معاونان و مدیران و برنامه سازان صدا و سیمای مرکز البرز برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز علی رامک مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز در ابتدای این نشست گفت صدا و سیما براساس وظیفه ذاتی خود در حوزه انتخابات سعی کرده برنامه ریزی مدونی داشته باشد در این دوره نیز شاهد برگزاری انتخابات باشکوهی باشیم.

وی با بیان اینکه صدا و سیما از مهرماه کار خود در خصوص انتخابات آغاز کرده است افزود ترویج گفتمان امام و رهبری و شاخص های آن، ترسیم عرصه رقابت انتخاباتی و رأی دهی به صورت میدانی، جلب مشارکت حداکثری ،  آگاهی و بصیرت بخشی به جامعه برای انتخابات اصلح ،خنثی سازی تبلیغات مسموم رسانه های خارجی و برخی رسانه های داخلی،  مراقبت از نفوذ فکری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دشمن، فراهم کردن عدالت رسانه ای برای تبلیغ نامزد انتخاباتی در رسانه ملی با اصل بی طرفی پوشش خبری در رسانه ها  به منظور ترغیب مردم در مشارکت از مهمترین وظایف صدا و سیما برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و بی طرف است .

مدیرکل صدا و سیمای البرز افزود صدا و سیمای البرز نیز تاکنون با تشکیل ستاد انتخابات و برگزاری منظم جلسات، رصد اخبار و تحولات در سطح ملی و استانی و توجه به زمانبندی مراحل تبلیغات رسانه ای با برنامه ریزی منظم درصدد  تهیه و تولید برنامه های مناسب این دوره است .

رامک  با بیان اینکه بحث راه اندازی فیبر نوری در نقاط مهم استان مهمترین نیاز صدا و سیمای البرز است  گفت با آماده کردن زیرساختها و برقراری ارتباط زنده با شهرستانها می توان این شور و نشاط در بین مردم را بیشتر انتشار داد .

کولیوند نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی  با تشکر از همکاری خوب صدا و سیمای استان با مسئولان استانی  گفت نظارت بر برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بر عهده مجلس شورای اسلامی است که سه نماینده هر استان به عنوان ناظر بر انتخابات شوراها معرفی شده اند و سیاستگذاری ما نیز براساس قانون است .

وی مهمترین چالش پیش روی در برگزاری انتخابات پیش رو را  بحث مکانیزه کردن انتخابات دانست و گفت  تلاش شده تا درصدی از رأی دهندگان شورای اسلامی شهر و روستا به صورت مکانیزه رأی خود را به صندوق بیندازند.

کولیوند با بیان اینکه برگزاری انتخاباتی پرشور، آگاهانه و موثر مستلزم اقدام هماهنگ، منسجم و برنامه ریزی شده کلیه ساختارهای حاکمیت، مردم و رسانه هاست افزود انتخابات 29 اردیبهشت 96 نقش بسیار مهمی در معاملات سیاسی، اقتصادی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران درآینده خواهد داشت که  براین اساس، به هر میزان که حجم حضور مردم در انتخابات پیش رو افزایش یابد، به همان میزان قدرت چانه زنی نظام سیاسی در محیط درونی و پیرامونی افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی  افزود در انتخابات  مسئولیت و کارکرد رسانه ملی از اهمیت و حساسیت بسیاری برخوردار است ، به همین علت در فصل انتخابات، برنامه ریزی های انتخاباتی در تمام سطوح و واحدهای صدا و سیما یک مأموریت ملی و حساس تعریف شده است .

دکتر حقیقی معاون سیاسی و امنیتی استاندار البرز نیز در این نشست با مهم دانستن نقش صدا و سیما در انتخابات پیش رو گفت یکی از توفیقات ما در استان صدا و سیمای هماهنگ و خوب است که به دنبال شفاف سازی است .

حقیقی  با بیان اینکه  ما به دنبال برگزای انتخاباتی هستیم که در آن سلامت ، رقابت ، شکوه و رضایت انتخاباتی تضمین شود گفت  به دنبال این هستیم که  انتخابات به ارتقاء وحدت منجر شود .

وی با اشاره به اینکه تاکنون 6 جلسه ستاد انتخابات در استان داشتیم افزود لذت انتخابات به این است که در مردم مشارکت پرشوری ایجاد کنیم .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار البرز گفت برای ایجاد اعتماد بین مردم برای هر مرحله تا برگزاری انتخابات اقداماتی انجام داده ایم گفت برای برگزاری انتخابات پیش رو تمهیدات لازم اندیشیده شده است و امیدواریم این انتخابات در حفظ وحدت و اتحاد کامل بین ناظران و مجریان برگزار شود.

در پایان نیز برنامه سازان و مدیران صدا و سیما به بیان سوالات و دغدغه های خود جهت برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات و تهیه برنامه های مناسب  پرداختند .