اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

تولید بیش از 10 هزار دقیقه برنامه با موضوع نماز در صدا و سیمای مرکز البرز

علی رامک مدیر کل صدا و سیمای مرکز البرز و رئیس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات بیست و پنجمین اجلاس نماز در نشست هماهنگی کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات برگزاری بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز از تولید 10 هزار و 134 دقیقه برنامه با موضوع نماز در هشت گذشته در صدا و سیمای مرکز البرز خبر داد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز در این نشست علی رامک با آرزوی قبولی عزادرایها و تبریک گرامیداشت هفته بسیج  با تشریح برنامه های صدا و سیما در زمینه اقامه نماز و ترویج فرهنگ نماز گفت: واحد صدا با تولید 6772 دقیقه برنامه ،واحد سیما با 2972 دقیقه برنامه ، و در واحد خبر با تولید 45 خبر مکتوب ، 45 خبر تصویری ، 28 خبر رادیویی و 63 گزارش تصویری در خصوص برنامه سازی نماز فعال بودند .

علی رامک با بیان حساسیت و اهمیت برگزاری این اجلاس از اعضای جلسه خواست تا فرصت باقیمانده تمام تلاش خود را برای بهتر انجام شدن  مسئولیت خود  به کار بگیرند .

رامک گفت تیزر فراخوان برگزاری این اجلاس به نوبت در صدا و سیمای البرز به روی آنتن می رود و

 سرود ویژه اجلاس نیز تا چند روز آینده سرود ویژه اجلاس آماده میشود.

در این نشست همچنین حجت الاسلام موسوی مدیر ستاد اقامه نماز البرز با تقدیر و تشکر از کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی به دلیل پیگیری و جلسات مستمر کمیته گفت  هم اکنون برای برگزاری اجلاس 2000 معلم و همچنین تمامی ائمه جماعت استان ادارات تحت آموزشهای ویژه  قرار گرفته اند .

وی همچنین از چاپ و توزیع  حدود 3000  پوستر ویژه اجلاس خبر داد و گفت محوریت این اجلاس‌ها بیشتر برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین اقشار مختلف است .

بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان البرز ۱۸ آذرماه سالجاری در موسسه آموزشی امام خمینی (ره ) شهر کرج برگزار خواهد شد.