سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۸ آذر ۱۴۰۰

توزیع بیش از ۵ هزار جلد کتاب نماز عشق امام حسین(ع) در البرز - show-content

 

 

توزیع بیش از ۵ هزار جلد کتاب نماز عشق امام حسین(ع) در البرز

توزیع بیش از ۵ هزار جلد کتاب نماز عشق امام حسین(ع) در البرز


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حجت الاسلام سید اکبر موسوی در نشست خبری با خبرنگاران که پیش از ظهر امروز در محل ستاد اقامه نماز استان البرز برگزار شد با اشاره به اهمیت اقامه نماز اظهار کرد: هدف قیام امام حسین (ع) توجه به فریضه نماز بوده است.
 
وی با بیان اینکه نماز سرچشمه همه خوبی‌ها است، افزود: دعوت همه انبیاء الهی به نماز بوده است و اهمیت این امر به حدی است که در قرآن کریم بیش از 100 آیه در شأن اقامه نماز مطرح شده است.
 
موسوی با اشاره به اهمیت نماز ظهر عاشورا تصریح کرد: اقامه نماز ظهر عاشورا توسط امام حسین (ع) بیانگر این است که هدف آن حضرت از قیام حکومت نبوده است.
 
رئیس ستاد اقامه نماز البرز با تاکید براینکه اصل قیام عاشورا بر نماز تکیه دارد، خاطرنشان کرد: اقامه این واجب شرعی در واقعه عاشورا باطل سازی تبلیغات بنی امیه علیه اهل بیت پیامبر اکرم (ص) را به دنبال داشت.
 
وی با بیان اینکه نماز باید در جامعه علنی اقامه شود و هیچ عاملی حتی جهاد نمی‌تواند مانع اقامه آن شود، گفت: اهل نماز بودن با نماز خوان بودن بسیار متفاوت است چرا که عاملان به فریضه نماز همیشه راه حق را پیموده و از کجی و نادرستی دوری می‌کنند.
 
موسوی بیان کرد: ستاد اقامه نماز که مسئولیت توسعه و ترویج فرهنگ نماز را برعهده دارد درصدد است به همت مردم و عزاداران امام حسین (ع) نماز ظهر عاشورا را با شکوه هر چه بیشتری در استان البرز برگزار کند.
 
رئیس ستاد اقامه نماز البرز بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ و جلسات انجام گرفته با سازمان زیبا سازی شهرداری کرج، صدا و سیما و معاون صدای البرز تبلیغات گسترده ای درباره اقامه نماز ظهر عاشورا در البرز صورت گرفته است.
 
وی با اشاره به حضور بیش از 700 یاور نماز در استان البرز، بیان کرد: همه وسایل رفاهی نظیر مهر، موکت و آب برای پرداختن به این فریضه واجب درروز عاشورا با همکاری شهرداری و فرمانداران آماده شده است.
 
وی تصریح کرد: برگزاری مسابقه پیامکی نماز ظهر عاشورا و توزیع بیش از 5 هزار جلد کتابچه نماز عشق امام حسین (ع) بین مردم و عزاداران از دیگر اقدامات انجام گرفته در زمینه توجه به نماز ظهر عاشورا است.
موسوی با بیان اینکه برگزاری باشکوه ترین نماز ظهر عاشورا در دستور کار است؛ خاطرنشان کرد: نماز ظهر عاشورا  همزمان در سراسر استان البرز اقامه می‌شود.