حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

تمامی کاندیداها موظف به تمکین از قانون سکوت انتخابات هستند

تمامی کاندیداها موظف به تمکین از قانون سکوت انتخابات هستند

 فتح الله حقیقی در نشست با خبرنگاران استان البرز که در خصوص پوشش خبری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: فردا ۲۸ اردیبهشت ساعت ۸ صبح سکوت تبلیغاتی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه ساعت ۸ صبح روز ۲۹ اردیبهشت رویداد مهم انتخابات با امانتداری کامل در کشور از جمله البرز آغاز خواهد شد، افزود: در البرز بر اساس سرشماری نفوس و مسکن ۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت وجود دارد که از این میزان یک میلیون و ۶۱۲ هزار ۴۳۰ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز خاطرنشان کرد: از مجموع افراد یاد شده ۳۷ هزار و ۷۰۳ نفر رای اولی هستند.

حقیقی با تاکید بر اینکه هزار و ۲۸۳ صندوق برای انتخابات ریاست جمهوری و هزار و ۲۸۶ صندوق برای انتخابات شورای شهر و روستا در نظر گرفته شده است، گفت: در ۶ شهر استان انتخابات به صورت تمام مکانیزه برگزار و ۱۸ هزار نفر در استان در خدمت مردم خواهند بود.

وی با بیان اینکه امروز اعضای شعب و طرح امنیتی در خصوص انتخابات مصوب شده و مشکلی در رابطه با برگزاری انتخابات وجود ندارد، تصریح کرد: بدون شک رعایت قانون در تمامی شرایط الزامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: هر گونه اطلاعیه و اخبار در خصوص انتخابات صرفا از ناحیه رئیس ستاد انتخابات استان اعلام خواهد شد در غیر این صورت اخبار ارزش خبری قانونی نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد بستر برای مشارکت گسترده مردمی در عرصه انتخابات تمهیدات لازم اندیشده شده است.