حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۷

تصادفات ساختگی؛ شگرد سارقان اخاذ در کرج/سه نفر دستگیر شدند

خبر:

مهر: سرهنگ جواد صفایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر اخاذی از سوی چند ناشناس با ادعای  برخورد اتومبیل‌های عبوری به آن‌ها و تعارض به شکستگی دست‌وپا، با توجه به حساسیت این موضوع، پیگیری آن در دستور کار پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در ادامه افزود: در تحقیقات ابتدایی مأموران مشخص شد که فردی در کمین در نقاط سرعت‌گیر جاده‌ها، در زمان تردد خودروهای عبوری با بکار بردن شگرد خاص و تمارض به شکستگی دست‌وپا، راننده را وادار به توقف کرده و در جریان بحث و مشاجره لفظی با راننده دو نفر از همدستان وی با حضور درصحنه تصادف ساختگی و جانب‌داری از فرد مصدوم صوری، راننده خودرو را وادار به پرداخت وجه نقد و یا واریز به‌صورت کارت به کارت می‌کردند.

وی عنوان کرد: اقدامات اطلاعاتی مأموران، جهت شناسایی ردی از متهمان آغاز شد تا اینکه هویت متهم اصلی شناسایی شد و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت.

سرهنگ صفایی بابیان اینکه در بازرسی بدنی از نامبرده دو جلد کارت شناسایی خودرو مربوط به مالباختگان  کشف شد، تأکید کرد: متهم به ۱۹ فقره سرقت با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد که با تلاش مأموران تمامی متهمان دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.