رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی در خراسان شمالی برگزار می‌شود

بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی در خراسان شمالی برگزار می‌شودعلی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی گفت:برگزاری جشنواره تولیدات مراکز استان ها یکی از کار‌های مهمی است که در راستای تمرکززدایی برگزار می‌شود. رخداد‌های بزرگ کشور فقط در تهران و چند استان همجوار برگزار می‌شود؛ اما ما در برگزاری جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما به نوعی بر نوار مرزی حرکت می‌کنیم.  جشنواره نوزدهم را در استان خوزستان، جشنواره بیستم را در کردستان و جشنواره بیست و یکم را با اندکی فاصله از مرز در استان شهرکرد برگزار کردیم و قرار است جشنواره بیست و دوم را در خراسان شمالی برگزار کنیم.

معاون امور استان‌های صدا و سیما عنوان کرد: جدول برنامه‌های جشنواره را تا ۱۴۰۰ با هماهنگی استانداران محترم تدوین کرده‌ایم؛ جشنواره تولیدات مراکز یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین و دارای شناسنامه اصیل در حوزه فرهنگ و هنر است. بیش از ۱۰۰۰ نفر از برنامه‌سازان، هنرمندان و مدیران از سراسر کشور در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند و جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها دستاورد‌های خوبی را به همراه دارد.

دارابی اظهار کرد: هنرمندانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند، مبلغان خوبی برای استان هستند. ما در طول این جشنواره یک هفته فرهنگی برای استان برگزار می‌کنیم و تمام برنامه‌ها از شبکه‌های مختلف پخش می‌شود و استان مورد نظر فرصت مهمی پیدا می‌کند تا ظرفیت‌ها و ضرورت توجه به دستاورد‌های خود را در این جشنواره بازخوانی می‌کند.

وی افزود: در کنار این برنامه‌ها افراد شرکت‌کننده و هنرمندانی که در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند، از شهر‌های مختلف استان بازدید و با دستاورد‌های شهر آشنا می‌شوند.

در ادامه شجاعی استاندار خراسان شمالی گفت: تشکر می‌کنم که خراسان شمالی را برای برگزاری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها انتخاب کرده‌اید. نگاه من این است که هیچ چاره‌ای نداریم جز اینکه توسعه متوازن داشته باشیم؛ همان قدر که پروژه سدسازی مهم است، برگزاری جشنواره هم در کنار آن مهم خواهد بود . در این سال‌ها از اینکه نگاه چند جانبه نداشته‌ایم، آسیب دیدیم.

وی ادامه داد: در تمامی جلساتی که با مدیران داشتیم، به عنوان یک مطالبه از مدیران خواستم که ماهی یک رویداد ملی و بین‌المللی داشته باشیم تا مورد توجه قرار بگیریم و دیده شویم. شاخص‌هایی که در استان داریم با وضعیت فعلی ما همخوانی ندارد و مشخص می‌شود که ما از داشته‌های خود استفاده نکرده‌ایم.

استاندار خراسان شمالی عنوان کرد: امیدوارم با کمک شما و همکاران عزیز بتوانیم انسجام بیشتری در بین مردم ایران داشته باشیم. خراسان شمالی علی رغم اینکه قومیت‌ها و گویش‌های مختلفی را دور هم جمع کرده است، مردم آن نجابت خاص خود را دارند. امیدوارم این انسجام را بتوانیم نشان دهیم.

شجاعی با اشاره به حضور مهمانان خارجی در جشنواره تولیدات استان‌ها، اظهار داشت: یک پیشنهاد هم برای حضور مهمانان خارجی در جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها دارم؛ اینکه ما بتوانیم پذیرای مهمانان خارجی باشیم. حداقل از کشور ترکمنستان به واسطه اینکه ۳۰۰ کیلومتر مرز با هم داریم؛ همچنین امیدواریم که بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها از لحاظ کیفی و کمی در شأن مردم ایران و استان خراسان شمالی برگزار شود.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.