سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

به میزبانی صداوسیمای البرز ،رییس و معاونان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ،با مدیرکل و معاونان صداوسیما بحث و تبادل نظر کردند.

به میزبانی صداوسیمای البرز ،رییس و معاونان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ،با مدیرکل و معاونان صداوسیما بحث و تبادل نظر کردند.
در این نشست ، مدیرکل صداوسیمای البرز ، با اشاره به اهمیت جایگاه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در مقوله مهم امنیت غذایی ،گفت: با توجه به ظرفیت های ویژه ی علمی و دانشگاهی ، همچنین بافت تاریخی در پردیس کشاورزی ، در نوع خود قابل دفاع است و همکاران ما در حوزه های رادیو ، تلویزیون و خبر آماده هستند تا موضوعات و مطالب ارائه شده از سوی پردیس را به سمع و نظر مردم استان برسانند.
علی ،صادق مقدسی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به جایگاه کشاورزی علمی و تخصصی در استان افزود،بایستی به مباحث کشاورزی آن هم به طریق علمی که البته جای آن در استان نیز خالی است ، بیشتر پرداخت تا علاوه بر افزایش سطح آگاهی مخاطب خاص در این حوزه ، فعالیت های انجام شده نیز اطلاع رسانی شود.
رییس پردیس کشاورزی نیز با اشاره به قدمت ۱۲۰ ساله پردیس گفت: طرح های مطالعاتی در پردیس توانسته است پایه های اجرا در آینده را رقم بزند و نظر به اینکه تامین منابع غذایی در اولویت هر خانواده ای است، بنابراین می بایست به سلامت و چگونگی تولید آن هم دقت و توجه ویژه ای شود.
دکتر گلدان ساز با تاکید بر این مطلب که کشاورزی در کنار آگاهی و دانش تخصصی می تواند بازدهی مطلوب تری داشته باشد، ارتباط دوسویه با صداوسیما را مهم دانست و گفت : رادیو و تلویزیون با تولید ویژه برنامه و حضور کارشناسان تخصصی در زمینه کشاورزی می تواند به ارتقاء دانش کشاورزان در زمینه زراعت کمک کند.
در این نشست، همچنین به پیگیری و انعکاس مشکلات استانی از صداوسیما در زمینه کشاورزی با حضور کارشناسان و متخصصان امر اشاره شد.