سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

برگزاری همایش سالانه هیات های مذهبی شهرستان ساوجبلاغ - show-content

 

 

برگزاری همایش سالانه هیات های مذهبی شهرستان ساوجبلاغ

برگزاری همایش سالانه هیات های مذهبی شهرستان ساوجبلاغابوالقاسم پالیزگیر با بیان اینکه هدف اصلی این همایش بصیرت‌افزایی هر چه بیشتر مدیران هیآت و شناخت آنان از آسیب‌ها و تهدیدات است گفت : هيأت مذهبي مجموعه‌اي سنتي، مردمي، خودجوش، خود اتكا، قرآن محور و روحاني محور هستند و ما مي‌خواهيم فرهنگي را جا بيندازيم كه هيأت مذهبي با آن فرهنگ حركت كنند.
وي مبارزه با بدعت ها و خرافات را از انگيزه هاي قيام حسيني دانست و افزود: دستجات حسيني نيز همين رسالت را برعهده دارند ولي متاسفانه برخي از اعضاي هيات هاي مذهبي به صورت ناخواسته اين خرافات را وارد مراسم سوگواري مي كنند که باید مواظب باشند . 
پالیز گیر با اشاره به عزتمندي نهضت حسيني گفت: اين نهت سراسر عزت است و امام حسين(ع) نيز هيچگاه به طور اختياري تسليم ظلم نشد و رهروان حسيني نيز نبايد ظلم پذير باشند.
وي رسالت حضرت زينب(س) و امام سجاد (ع) را از ديگر محورهاي ماندگاري نهصت حسيني دانست و تاكيد كرد: شخصيت اين بانوي بزرگوار و پيام رساني و خطبه هاي امام سجاد (ع) نهصت حسيني را جاودانه کرده است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز هم با تاکید بر نشر قرآن در هیات مذهبی گفت : تبليغ و اطلاع رساني ديني رسالت نبوي است بايد به نحو احسن توسط هیات اجرا شود 
حجت الاسلام عباس مسعودی  گفت: ماندگاري نهصت حسيني در شرايط كنوني مرهون مداحان مخلص است كه كار زينبي انجام مي دهد و رسالتي سنگين و جايگاهي برجسته دارند.
وی خواستار توجه هيات ها به تذكرات فرهنگي شد و افزود: اميدواريم امسال برنامه هاي عزاداري قوي، پرشور و به دور از خرافه برگزار شود.
در خاتمه از برترین های مدیران هیات مذهبی و مداحان سال 62 با اهداء هدایایی قدر دانی شد