سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

بخش آسارا برای گرامیداشت ایام سوگواری ماه محرم آماده می شود - show-content

 

 

بخش آسارا برای گرامیداشت ایام سوگواری ماه محرم آماده می شود

بخش آسارا برای گرامیداشت ایام سوگواری ماه محرم آماده می شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیمای مرکز البرز، جلسه هماهنگی استقبال از ماه محرم در بخش آسارا، با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه بخش، حجت الاسلام والمسلمین کیاحیرتی نماینده سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان، عبدالهی بخشدار آسارا، سرهنگ محمودی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بخش آسارا، معتمدین و هیأت امنای روستاها به منظور هماهنگی استقبال از ماه محرم وبرنامه ریزی هر چه بهتر استفاده از معنویات این ماه، در مصلی قدس دوآب شهرستانک برگزار شد.
 
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه بخش آسارا درخصوص  علت  توجه شیعیان به ماه محرم و فضایل این ماه گفت: عشق به ابا عبدا… الحسین (ع) یک عشق ره گذر و بدون ریشه نیست . عشق به سالار شهیدان یک عشق بسیار عمیق است که وجود تمام شیعیان را فرا گرفته ، امام حسین (ع) تنها متعلق به شیعیان نیست بلکه در سراسر جهان بسیاری از مردم فارغ از هر دین و مذهب برای این شخصیت الهی ارزش خاصی قائل هستند و همین موضوع باعث می شود در مراسمات عزاداری  ایام محرم که در جای جای این کره خاکی برگزار می شود شاهد شرکت پیروان ادیان مختلف باشیم که هر کس به اندازه توان خود سعی می کند به نوعی از برکات وجودی ابا عبدا… الحسین (ع) بهر ه مند شود.
سپس حجت الاسلام والمسلمین کیاحیرتی نماینده سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کرج به آمادگي کليه هيئت هاي مذهبي را براي برگزاري مراسمات سوگواري سالار شهيدان در بخش آسارا اشاره کرده و این آمادگی و هماهنگی را نشانه عشق و دلدادگي اهالي به اهل بيت عصمت و طهارت(ع) بيان کرد. وي ابراز اميدواري کرد با عنايت به همدلي بين اعضاي شوراي هيئات مذهبي وکانون مداحان و شعراي مذهبي، امسال نظم و انسجام برنامه ها با شکوه و انسجام خوبی برگزار گردد.
 
در ادامه بخشدار آسارا ضمن خیر مقدم به حاضران اظهار داشت: جهانی بودن شخصیت امام حسین(ع) ،مهمترین دلیل برای اهمیت به برگزاری آیین های مربوط به ماه محرم بویژه دهه اول می باشد . در صورتی که نتوانیم برای ورود به این ماه خود را از قبل آماده کنیم قطعا" نخواهیم توانست آنطور که شایسته است در راه زنده نگاه داشتن دستاوردهای عاشورا قدم برداریم . 
عباس عبدالهی تصریح کرد: دستگاههای مسئول باید توجه داشته باشند که  برنامه های ایم سوگواری امام حسین (ع) با هماهنگی کامل به اجرا در آید. و ی افزود: ما برای برگزاری هر چه بهتربرنامه های ایام محرم با تمام توان آماده همکاری با ستاد برگزاری مراسم محرم هستیم.
 
در پایان سرهنگ محمودی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بخش آسارا ضمن تاکید بر ضرورت برقراری امنیت و آرامش عزاداران در هنگام برگزاری مراسم اظهار داشت: مطابق هماهنگی به عمل آمده با پایگاههای بسیج بخش ، تمامی عوامل آمادگی لازم را در جهت هر بهتر برگزاری این مراسم دارا می باشند .