حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۳ آذر ۱۳۹۷

بارش باران وبرف در جاده های البرز /رانندگان دقت کنند

رئیس پلیس راه البرز گفت :با توجه به بارش باران وبرف و لغزنده بودن را ه ها رانندگان با احتیاط رانندگی کنند.

بارش باران وبرف در جاده های البرز /رانندگان دقت کنند

سرهنگ رضا گودرزی روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون در آزادراه کرج -قزوین درمحدوده ماموت بارش باران و جاده کرج -چالوس ازسه راهی دیزین به سمت کندوان شاهد بارش برف هستیم که می طلبد رانندگان احتیاط لازم در موقع رانندگی داشته باشند.
وی اضافه کرد: اکنون تمام محورهای ارتباطی استان البرز به غیر ازمحور شمشک - دیزین باز و تردد درآن جریان دارد.
وی بیان داشت: همراه داشتن زنجیر چرخ در فصل سرما حتی درشرایط جوی مساعد الزامی است و درصورت همراه نداشتن طبق قانون تخلف رانندگی یک نقص فنی محسوب می شود.
گودرزی افزود: علاوه بر زنجیر چرخ، سالم بودن بخاری و برف پاک کن از موارد مهمی است که رانندگان بایدمدنظر قراردهند.
وی گفت : در محورهای کوهستانی استان از جمله جاده کرج - چالوس، ماموران پلیس راه ، برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده اند.
وی تاکید کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف این استان را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم درمورد وضعیت جاده ها را از پلیس راه کسب کنند.
وی همچنین از رانندگان بویژه در آزادراه ها خواست ضمن کنترل سرعت و رعایت قوانین ، در صورت وقوع هرگونه حادثه در مواقع بارندگی و مه آلود بودن هوا، چراغ های بزرگ خودروهای خود را روشن نگه دارند.
استان البرز دارای یکهزارو500 کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.