سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

انقلاب اسلامی ریشه عاشورایی دارد - show-content

 

 

انقلاب اسلامی ریشه عاشورایی دارد

انقلاب اسلامی ریشه عاشورایی دارد


 
به گزارش ایرنا حجت الاسلام ' محمد تقی ناطقی ' در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرهشتگرد ضمن دعوت از نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، افزود: امام حسین (ع ) و 72 تن از یاران با وفایش برای نجات اسلام و قرآن جان خود و فرزندانشان را فدا کردند تا نام و مکتب اسلام و قرآن در جهان طنین انداز شود.
 
وی اظهار کرد: فرزندان ایران اسلامی نیز به نهضت دینی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره ) به تاسیس از عاشورای حسینی لبیک گفتند و از سال 42 با پیروی از رهنمودهای امام راحل (ره ) در مقابل نظام طاغوت ایستادند .
 
خطیب جمعه ساوجبلاغ ادامه داد: فرزندان عاشورایی ایران با اهدای خون خود انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند و دست طاغوت و استکبار جهانی را از این سرزمین کوتاه کردند.
 
ناطقی در بخش دیگری از سخنانش به سه رویداد مهم در در 13 آبان اشاره کرد و گفت : 13 آبان روزی است که رد پای استکبار جهانی در تبعید امام خمینی (ره ) به خارج از کشور ،کشتار دانش آموزان و دانشجویان در سال 57 و تصویب لایحه ننگین کاپیتولاسیون در آن دیده می شود.
 
امام جمعه ساوجبلاغ در بخش دیگری از سخنانش علم آموزی را یکی از توصیه های مهم دین اسلام برشمرد و خاطرنشان کرد : به برکت انقلاب اسلامی تعداد زیادی از مردم کشورمان که از نعمت خواندن و نوشتن محروم بودند با سواد شدند و لازم است برای ریشه کنی بی سوادی در جامعه ، مردم همکاری بیشتری کنند.