حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷

امضای تفاهم نامه و تشکیل شورای سیاستگذاری سلامت استان و گسترش همکاری صدا و سیمای مرکز البرز با دانشگاه علوم پزشکی

صدا و سیمای مرکز البرز با هدف گسترش همکاری با دانشگاه علوم پزشکی این استان تفاهم نامه و تشکیل شورای سیاستگذاری سلامت استان امضا کرد.

امضای تفاهم نامه و تشکیل شورای سیاستگذاری سلامت استان و گسترش همکاری صدا و سیمای مرکز البرز با دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز علی رامک مدیر کل صدا و سیمای مرکز البرز با تأکید  بر گسترش تعاملات رسانه ای با جامعه پزشکی حول سه محور اساسی آموزش، سلامت و مردم
گفت : آموزش بهداشت در خانواده، ترویج فعالیت ورزشی اعضای خانواده، تأمین نشاط در مدارس، آموزش چگونگی مواجهه با نا ملایمات زندگی، حل بحران در خانواده ها، تفریحات سالم و اوقات فراغت از جمله محورهای رسانه استانی در تولید، تأمین و پخش برنامه ها در حوزه سلامت است.
وی سلامت محوری برنامه ها را ضرورتی اجتناب ناپذیردانست و افزود : موضوع پیشگیری از اهمیت زیادی  در اطلاع رسانی به مردم برخوردار است و بهداشت و درمان از اولویت های اصلی صدا و سیما است.
مدیر کل صدا و سیمای البرز افزود  در چارچوب تفاهم نامه مشترک رسانه و دانشگاه علوم پزشکی البرز  شاخص های سلامت در استان ارتقاء یافته و رسانه با بهره مندی از تخصص و دانش فعالان عرصه سلامت، بهداشت و درمان در کاهش آسیب های جسمی و روانی مردم گامی مؤثر بردارد.
رامک با تاکید بر تشکیل شورای سلامت و رسانه استان افزود صدا و سیمای مرکز البرز نیز با آمادگی کامل با اجرای برنامه های مشترک فرهنگی ، آموزشی و اجتماعی و همکاری و مشارکت در برگزاری میزگردهای علمی پیرامون حوزه بهداشت و درمان در پیشبرد اهداف  شورای سلامت گامهای بزرگی خواهد برداشت  .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز  با ابراز خرسندی از رویکرد فعال صدا و سیمای استان نسبت به موضوع سلامت و بهداشت مردم گفت: اگر از موضوعات آموزش و پژوهش غفلت کنیم آسیب جدی به مردم خواهد خورد.
دکتر درفشی گفت : همکاری رسانه و دانشگاه علوم پزشکی در بحث پیشگیری و درمان بسیار حائز اهمیت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز بهره مندی از رسانه را در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم بسیار مهم دانست و افزود: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی البرز  با تمام بضاعت در تعاملی سازنده در خدمت مردم بوده و هست و همواره موضوع سلامت اعضای جامعه مهمترین دغدغه ماست.