اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

البرز با باران به پیشواز سال نو می‌رود/بارش برف در ارتفاعات

خبر:

مهر : منصور رحمانیان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به عبور متناوب سامانه‌های بارشی از استان وضعیت جوی تا اواسط هفته  آینده را تشریح کرد و گفت: آسمان البرز امروز (پنج‌شنبه) نیمه‌ابری به‌تدریج همراه با افزایش ابر، بارش باران در ساعات پایانی روز و گاهی رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود.

به گفته مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت باران و برف همراه با مه آلودگی خواهد بود.

بارش برف در ارتفاعات البرز

وی برای روز جمعه بیست و هفتم اسفندماه بارش باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی کرد و گفت: به‌طورقطع بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود در بعدازظهر با کاهش ابر مواجه خواهیم بود.

رحمانیان وضعیت جوی روز شنبه بیست و هشتم اسفندماه را نیمه‌ابری همراه با بارش پراکنده اعلام کرد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز وضعیت جوی روز یکشنبه بیست و نهم اسفندماه را قسمتی ابری به‌تدریج همراه با افزایش ابر اعلام کرد و گفت: در ساعات پایانی روز بارش باران و رعدوبرق دور از انتظار نیست.

اختلال تردد در جاده های البرز

وی وضعیت جوی روز سی‌ام اسفندماه را نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و رعدوبرق اعلام کرد و گفت: بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

رحمانیان با اشاره به بارش برف در ارتفاعات استان گفت: انتظار می‌رود بارش برف در جاده‌های کوهستانی استان موجب لغزندگی و اختلال در تردد شود به همین منظور توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز خسارت‌های احتمالی، تمهیدات لازم از سوی دستگاه‌های متولی به کار گرفته شود.