حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

البرز با باران به پیشواز سال نو می‌رود/بارش برف در ارتفاعات

خبر:

مهر : منصور رحمانیان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به عبور متناوب سامانه‌های بارشی از استان وضعیت جوی تا اواسط هفته  آینده را تشریح کرد و گفت: آسمان البرز امروز (پنج‌شنبه) نیمه‌ابری به‌تدریج همراه با افزایش ابر، بارش باران در ساعات پایانی روز و گاهی رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود.

به گفته مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت باران و برف همراه با مه آلودگی خواهد بود.

بارش برف در ارتفاعات البرز

وی برای روز جمعه بیست و هفتم اسفندماه بارش باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی کرد و گفت: به‌طورقطع بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود در بعدازظهر با کاهش ابر مواجه خواهیم بود.

رحمانیان وضعیت جوی روز شنبه بیست و هشتم اسفندماه را نیمه‌ابری همراه با بارش پراکنده اعلام کرد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز وضعیت جوی روز یکشنبه بیست و نهم اسفندماه را قسمتی ابری به‌تدریج همراه با افزایش ابر اعلام کرد و گفت: در ساعات پایانی روز بارش باران و رعدوبرق دور از انتظار نیست.

اختلال تردد در جاده های البرز

وی وضعیت جوی روز سی‌ام اسفندماه را نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و رعدوبرق اعلام کرد و گفت: بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

رحمانیان با اشاره به بارش برف در ارتفاعات استان گفت: انتظار می‌رود بارش برف در جاده‌های کوهستانی استان موجب لغزندگی و اختلال در تردد شود به همین منظور توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز خسارت‌های احتمالی، تمهیدات لازم از سوی دستگاه‌های متولی به کار گرفته شود.