سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

البرزنشینان با آرمانهای شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کردند - show-content

 

 

البرزنشینان با آرمانهای شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کردند

البرزنشینان با آرمانهای شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کردند


 

کرج- آیین با شکوه و روحانی تجدید میثاق دوباره مردم کرج با شهدای هشت سال دفاع مقدس همزمان با دوازهمین سالگرد به خاکسپاری شهدای گمنام کوه نور الشهداء کرج با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده های معظم شهدا و تعدادی از مسوولان استان البرز در جوار مزار مطهر این شهدای گرانقدر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، دامنه کوههای البرز که امانتدار نشانه هایی از عظمت و اقتدار ملت بزرگ ایران است و این گوهرهای گرانبها را مانند نگینی درخشان در خود جای داده اند در سالگرد به خاکسپاری شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس شاهد تجدید میثاق دوباره مردم مومن و انقلابی البرز با آرمان های شهدای گرانقدر دفاع مقدس بود.
 
واژه گمنامی برای این شهدا بی معنی است چرا که ما با وجود آنان معنا می گیریم و حیات ما مرهون از خودگذشتگی این گرانقدران است.
 
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز با اشاره به حضور معنوی و نورانی شامگاه پنجشنبه اقشار مختلف مردم در آیین سالگرد به خاکسپاری این شهدای گمنام در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: زنده نگه داشتن فرهنگ دفاع مقدس، زنده نگهداشتن فرهنگ انقلاب و شهادت است.
 
سردار سرتیپ دوم پاسدار 'ابوالفضل اسلامی' افزود: مردم خداجوی البرز در هشت سال دفاع مقدس با رشادت و خود گذشتگی بهترین جوانان خود را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کردند و از امتحان الهی سربلند شدند.
 
وی اظهار کرد: آرامش و آسایش امروز ملت ایران و همچنین نعت بزرگ آزادی و استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون خون شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است.
 
اسلامی ادامه داد:آحاد مردم و مسوولین امروز نسبت به امانتی که در اختیار دارند، می باید احساس مسوولیت نمایند تا بتوانند پاسخگوی ایثارگر و از خودگذشتگی شهدا باشند.
 
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز، آشنایی نسل جوان با ارزشهای دوران دفاع مقدس و آرمانهای شهداء و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از اهداف برگزاری این مراسم عنوان کرد و گفت : جوانان ایران اسلامی باید بدانند شهداء با نثار جان خود استقلال، آرامش و آسایش را به ملت ایران هدیه دادند.
 
در دوازهمین سالگرد به خاکسپاری تعدادی از شهدای گمنام دفاع مقدس در کوه نور الشهدای کرج مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مدیحه سرای پرداختند.