رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸

افلاکیان البرز

افلاکیان البرز

 

در سال 1333 اولين اشعه‌هاي آفتاب شهرستان كرج بر چهره درخشان مهدي تابيد و او پا به عرصه وجودنهاد. تحصيلاتش را تا مقطع فوق ديپلم ادامه داد و پس از آن شور انقلابي را كه از كودكي در خود پرورش داده بود هدايت نموده، فعاليت هايش را به صورت ارتباطي قوي با شهر قم مخصوصاً با آيت الله مشكيني ادامه داد.
او اعلاميه‌هاي آيات عظام را به كرج آورده، تكثير مي‌كرد واين امر باعث شده بود كه بارها دستگير و راهي زندانش نمايند. فرماندهي گردان و مسئوليت عمليات تيپ المهدي (عج)، فرماندهي تيپ سلمان فارسي (از لشگر 27 محمد رسول الله) و سرپرستي عمليات تيپ نبي‌اكرم (ص) و ... از جمله خدماتي است كه ايشان در حق سپاه اسلام و انقلاب ارايه نموده‌اند.
اطرافيانش با هر درجه و سمتي او را فرماندهي خوش خلق، شجاع، مهربان و متواضع يافتند و به حق شهادت تنها پاداش اين مردان خداست. آري در عمليات والفجر 5 روز سي‌ام بهمن ماه سال 1362 بود كه روحش زائر حريم الهي گرديد .
نمایشنامه حاضر تلاشی است از صدای استانی مرکز البرز که از اول مهرماه همه روزه ساعت 13:30 و تکرار آن ساعت 21:30 از این رسانه پخش می شود و هدف آن آشنایی مردم و هماستانیهای بزرگوار با این شهید گرانقدر (مهدی شرع پسند) است.
باشد تا گوشه ای از تلاش ها و اهداف این برادر شهید به دیگران شناسانده شود و الگوی راه و مسیر زندگی قرار گیرد.
و اما عوامل این برنامه:
نویسنده:فاطمه کاظمی
بازیگران:محسن دین محمد/سعیدرضا سیمین/حمیدرضا الهیاری/نرگس عبدالهی/سارا جعفری
صدابردار:سید محمد جواد عقیلی
کارگردان:نسرین نخبه زارع
تهیه کننده:نوید جولایی