سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

افتتاح 2 فرستنده دیجیتال در استان البرز - show-content

 

 

افتتاح 2 فرستنده دیجیتال در استان البرز

افتتاح 2 فرستنده دیجیتال در استان البرز


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیمای مرکز البرز، مدیر کل فرستنده های تلویزیونی و رادیوی اف ام صدا وسیما در حاشیه افتتاح دوفرستنده رادیو و تلویزیونی دیجیتال در البرز از پوشش 85 درصدی برنامه های صدا و سیما در کشور خبر داد و گفت : با تامین بودجه های مورد نیاز توانایی افزایش این رقم تا 90 درصد به راحتی قابل دسترسی است .
 
گودرزی با اشاره به این که دیجیتالی کردن فرستنده ها در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد ، افزود: هم اکنون هفت هزار فرستنده در کشور وجود دارد که در مرحله نخست دیجیتالی کردن هزار فرستنده در دستور کار قرار دارد.
با افتتاح دو فرستنده دیجیتال در منطقه اسارا و نساء ، واقع در جاده کرج – چالوس ، پوشش شبکه های دیجیتالی رادیو وتلویزیون در استان البرز به 97 درصد افزایش یافت .
 
با افتتاح فرستنده های دیجیتال که با اعتباری بالغ بر3 هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید ، مردم این مناطق می توانند 20شبکه دیجیتال تلویزیونی و 21 شبکه دیجیتال رادیویی را دریافت کنند.
 
شهرهای آسارا ، نساء ، ملک فالیز ، گچسر، امام چشمه و وِله با جمعیتی بالغ بر 5هزار نفر با افتتاح این دو فرستنده قادر به دریافت شبکه های ملی و استانی هستند .
 
مدیر کل صدا وسیمای مرکز البرزدر مراسم افتتاح فرستنده ها گفت : با تلاش بخش فرستنده های صدا وسیما و کارکنان بخش فنی مرکز البرز این فرستنده ها در کمتراز 4 ماه از زمان شروع به کار ، راه اندازی و اماده بهره برداری شد .
مازندرانی افزود : با افتتاح این دو فرستنده بهره مندی مردم استان البرز از فرستنده های دیجیتال رادیو و تلویزیون به 97 درصد رسید .
 
مدیر کل صدا وسیمای البرز همچنین از راه اندازی فرستنده های دیجیتال) ( ts3 در آینده نزدیک در استان خبرداد و افزود با بهره گیری از این فرستنده ها تعداد شبکه های دیجیتال قابل دریافت در استان از 41 شبکه به 45 شبکه افزایش خواهد یافت و مردم استان از هفته های آینده می توانند شبکه های تلویزیونی از جمله نسیم،افق و جام جم را هم تماشا کنند.
 
وی گفت : در حدود 2 سال که از آغاز بکار شبکه البرز ، موفق به افزایش بینندگان به بیش از 64 درصد شده ایم .