سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

افتتاح پخش آزمایشی - show-content

 

 

افتتاح پخش آزمایشی

افتتاح پخش آزمایشی


 

استان البرز با جمعیتی قریب به سه میلیون نفر دارای طبیعتی بکر و زیبا و جغرافیای گسترده و چهار فصل است که از دامنه های البرز تا چند قدمی پایتخت کشیده شده است.

وجود اقوام و فرهنگ های گوناگون در این استان ویژگی خاصی را به آن بخشیده که در کمتر نقطه ای از کشور مشابه آن وجود دارد ، گویش ها و آداب و رسوم گوناگون مردمانی از ترک، لر، کرد، گیلک، مازنی، از شمال تا جنوب و از شرق  تا غرب کشور البرز را به سرزمینی با نام ایران کوچک بدل کرده است.

 

تفاهم و تعامل رمز همدلی مردمان سخت کوش و با غیرت این استان است که همواره با حضور خود در صحنه های حساس و تاریخی کشور موجب ثبت لحظات ماندگاری شده اند و همدلی و وحدت را به تصویر کشیدند.

 

این مهم در حالی در برهه های گوناگون تقویم ملی و مذهبی ما روی داد ، که تاکنون به دلیل عدم بهره مندی از آنتن ملی و صداو سیمای استانی آن گونه که باید تصاویر حضور مردمی البرز به تصویر کشیده نشده است و با راه اندازی صدا و سیمای مرکز البرز و به روی آنتن رفتن رویدادی این منطقه به نظر می رسد فرصت مغتنمی فراهم شد تا این خلا بزرگ پر شود و از این پس بتوان در رویدادهای گوناگون از طریق شبکه استانی ضمن اطلاع رسانی مناسب صحنه هایی از شور و شعور و حضور مردم را نیز در صحنه نظیر آنچه در انتخابات ها و راهپیمایی ها بوده است، به تصویر کشید.

از سوی دیگر البرز با بهره مندی از باغات و زمین های کشاورزی فراوان تولید بخش عمده ای از نیازهای کشوررا بر عهده دارد که با راه اندازی صدا و سیمای مرکز استان می تواند با معرفی محصولات خاص این منطقه و نیز ترغیب کشاورزان و جوانان به فعالیت در این بخش زمینه توسعه بیش از پیش باغداری و کشاورزی را در منطقه فراهم کرد.

البرز هنرمندان به نام و خوش ذوق بسیاری را در  خود جای داده است که مدت ها منتظر فراهم شدن بستری برای ظهور و بروز توانمندی های خود بوده اند.

و اینک با راه اندازی صدا و سیمای استان و با فراهم شدن بستری برای جذب و بهره گیری از توان این هنرمندان مي توان شاهد حفظ استعدادهای این استان در محدود جغرافیایی خود استان بوده و از رفتن آن ها به سایر استان ها به ویژه پایتخت تا حدودی جلوگیری کرد تا بتوان از توان و هنر این قشر در همین استان و برای هم استانی هایشان بهره برد.

راه اندازی صدا وسیما در البرز اگرچه از خیلی سال های دور وعده داده شده بود اما بر همگان روشن است که صدا و سیمای استانی و بهره مندی از آنتن محلی نیازمند زیرساخت های فراوانی است که به یک باره نیز تامین نمی شود و نیازمند صرف زمان، تخصیص اعتبارات و بکارگیری نیروی انسانی متخصص است.

به هر روی با اهتمام جدی معاونين سازمان صدا و سیما و همكاران مركز البرز با راه اندازی یک استودیو در محل ساختمان فعلي صدا وسیمای مرکز البرز در جهانشهر پخش آزمایشی سیمای مرکز البرز آغاز شد.

و این مهم در یک روز دل انگیز پاییزی با بارش رحمت الهی در سراسر استان موجبات خرسندی قشرهای مختلقی از مردم و مسئولان را فراهم کرد.

پخش تصاویری از بخش های مختلف استان ، گفتگو با مردم در خصوص راه اندازی صدا و سیمای استانی و پخش تصاویر زنده از باران پاییزی استان و ویژه برنامه افتتاح پخش آزمایشی سیما ی استان برنامه های روز گذشته این شبکه را تشکیل داد که با استقبال بی سابقه مردم روبرو شد.

پخش ازمايشي البرز با 3ساعت برنامه كار خود را شروع كرد   (30/11 الي 30/ 12 )  و در نوبت عصر ( 17 الي 19 ) همچنين يك بخش خبري در ساعت 18

به هر روی پخش آزمایشی صدا و سیمای البرز نوید آینده ای خوب برای سرزمین رنگین کمان اقوام است که پس از مدت ها به مطالبه دیرین خود دست یافته است.