حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

افتتاح بیش از 25 طرح فنی وعمرانی صدا و سیمای مرکز البرز با حضور معاون امور استانهای رسانه ملی

معاون امور استانهای رسانه ملی در آیین افتتاح بیش از 25 طرح فنی وعمرانی مرکز البرز از صدا و سیمای استان البرز به لحاظ کارهای کمی و کیفی از ابتدای تأسیس تاکنون تقدیر  کرد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز دکتر علی دارابی در این مراسم با اشاره به اینکه استان البرز که به عنوان ایران کوچک شهرت یافته و بار مهاجرت 85 درصدی را به دوش میکشد افزود نقش صدا و سیما در ایجاد یک جامعه هویتی و یکپارچه کردن فرهنگهای مختلف بسیار مهم است .

معاون امور استانهای رسانه ملی همچنین با بیان اینکه استان البرز خواستگاه بزرگان بسیاری است بر ساخت سریال آیت الله طالقانی تأکید ویژه کرد و گفت با اختصاص بودجه خاص امیدواریم مرکز البرز بتواند از این سریال در چهلمین سال تولد انقلاب رونمایی کند .

دکتر دارابی از تشکیل یک کارگروه ویژه در معاونت امور استانهای برای رسیدگی به مسائل و مشکلات مرکز  البرز خبر داد و گفت با تشکیل این کارگروه مشکلات را بررسی و کارهای در این مرکز زودتر سامان خواهد گرفت .

دارابی همچنین معاون امور استانها با تأکید بر افزایش ساعت پخش در شبکه البرز و 24 ساعته شدن پخش برنامه در این شبکه در آینده نزدیک گفت باید با تدبیر و استراتژی خودمان مخاطبان فعلی را حفظ و مخاطبهای دیگر را جذب کنیم تا بتوانیم بر شبکه های اجتماعی غلبه کنیم .

دکتر دارابی همچنین خواستار پوشش صددرصدی تلویزیون در استان تا 3 ماه آینده شد و گفت با احتمام و برنامه ریزی و انجام این مهم به زودی شاهد برگزاری جشن صد درصدی پوشش استانی باشیم .

وی همچنین جذب منابع در استان را بسیار جدی دانست و گفت استان البرز با استعدادها و ظرفیتهای زیادی که دارد که باید با توجه به منابع و بودجه محدود استان کمبودها را پوشش دهد .

دارابی همچنین در این دیدار بر آموزش نیروهای انسانی تأکید کرد و گفت تمام مراکز باید آموزش نیروهای انسانی را در اولویت بگذارند.

وی با اشاره به وجود دو خانواده دارای 4 شهید و 3 خانواده دارای سه شهید دراستان افزود این ظرفیت بسیار بالایی برای مستند سازی است که برنامه سازان استان باید ساخت این برنامه ها را در اولویت کاری خود قرار دهند .

در این نشست علی رامک مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز همچنین با اشاره به بیش از 25 طرح فنی و عمرانی که افتتاح شد افزود این طرحها با  بیش از 3 میلیارد ریال اعتبار گفت مهمترین این طرحها شامل راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه کندر از توابع شهرستان کرج ، راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه تکه سپه سالار از توابع شهرستان کرج، راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه سیاه بیشه از توابع شهرستان کرج، راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه شهرستانک از توابع شهرستان کرج ، راه اندازی فرستنده رادیوی اف ام (شبکه های سراسری، استانی ، پیام و معارف) ایستگاه گرمدره از توابع شهرستان کرج ، راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه دیزان و رادیو اف ام شبکه های (جوان ، پیام، قرآن ، ورزش ، معارف و استانی ) ایستگاه گردنه از توابع شهرستان طالقان ، راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه حسن جون از توابع شهرستان طالقان، راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه هشان از توابع شهرستان طالقان، راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه برغان از توابع شهرستان ساوجبلاغ ، راه اندازی شبکه های دیجیتال ایستگاه اغشت از توابع شهرستان ساوجبلاغ ، راه اندازی مرکز تلفن سانترال آوا به ظرفیت 200 شماره با قابلیت افزایش به 1000 شماره ، راه اندازی لینک فیبر نوری و سیستم تصویری مرکز مونیتورینگ دوربین های شهری شهرداری کرج، راه اندازی لینک فیبر نوری در نقاط مختلف شهرستان کرج(استانداری، مصلی ، پارک چمران و کاروان سرای شاه عباسی ) ، احداث ساختمان دفتر نمایندگی مرکز بهداشت صدا و سیما در مرکز البرز ، ابجاد ساختمان فرماندهی نیروی انتظامی مستقر در مرکز ، راه اندازی دیزل ژنراتور و تابلوهای برق مربوط، احداث و اجرای سیستم ارتینگ جامع ساختمان و تاسیسات مرکز ، راه اندازی یو پی سی سیستم های تدوین خبر و اس تی ام مرکز ، احداث آلاچیق لوکیشن برنامه های تولیدی مرکز ، بازسازی آکوستیک و سیستم برق اتوبوس واحد سیار رادیویی مرکز ، احداث و اجرای شبکه جامع لوله گذاری کابل های ارتباطی در مجموعه محوطه مرکز ، راه اندازی استوریج و سرور سیستم اتوماسیون منابع آرشیوی و راه اندازی سیستم آرشیو میراث جام جم ، راه اندازی لینک انتقال تصاویر مرکز مونیتورینگ مدیریت راه های استان در سایت عظیمیه ، راه اندازی سیستم دومین سرور مرکزی جهت مدیریت پهنای باند شبکه ، راه اندازی سایت داخلی مرکز ، راه اندازی رادیو نما صدای مرکز البرز بود .

علی رامک در ادامه افزود با وجود تازه تاسیس بود استان البرز در سال 94 و 95 تعهدات مرکز به سازمان صد درصد محقق شده است .

وی با اشاره  به اینکه سیاست مرکز البرز توجه به کل استان بوده است افزود تلاش شده است در تمام زمینه ها کل استان البرز تحت پوشش صدا و سیما قرار بگیرد و هم اکنون در بیشتر مناطق استانی دفتر خبری افتتاح شده است .

وی همچنین از برنامه ریزی برای تولید چند تله فیلم و ساخت مستند جلال ال احمد خبر داد و گفت در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز دو مستند فاخر ساخته شده است .

وی با اشاره به وجود 83 ایستگاه فرستنده رادیو و تلویزیونی در این استان گفت 20 ایستگاه دیجیتال هستند و باقی آنالوگ که با مساعدت استان تلاش میکنیم باقی این ایستگاهها نیز به دیجیتال تبدیل شود .

علی رامک افزود با افتتاح این پروژه ها 34 هزار نفر در استان از شبکه های دیجیتال بهره مند خواهند شد .

همچنین در ادامه این دیدار یک روزه دکتر دارابی به همراه هیأت همراه به دیدار خانواده سردار شهید رضا ایزدیار از شهدای مدافع حرم استان رفت و با اهدای لوح با خانواده این شهید گرانقدر دیدار و گفتگو کرد .