سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

اطلاعیه فرماندهی انتظامی استان البرز به مناسبت ماه محرم الحرام - show-content

 

 

اطلاعیه فرماندهی انتظامی استان البرز به مناسبت ماه محرم الحرام

اطلاعیه فرماندهی انتظامی استان البرز به مناسبت ماه محرم الحرام


به گزارش  معاونت اجتماعی پلیس البرز، دراین اطلاعیه آمده است : باتوجه به فرا رسیدن ایام عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع ) ، پلیس استان البرز ضمن ایجاد فضایی مناسب و توام با امنیت برای برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین (ع ) از انجام هرگونه رفتار توأم با خرافه پرستی و بدعت گذاری جلوگیری خواهد کرد . 
 
اطلاعیه می افزاید:هرساله امت مسلمان و شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همزمان با آغاز ماه محرم در سراسر میهن اسلامی اقدام به برپایی مراسم عزاداری ، سینه زنی و زنجیرزنی در تکایا و حسینیه ها می کنند و این مراسم هر سال با شکوهتر از سال های قبل برگزار می شود.
 
- با توجه به این که برخی از افراد در ایام عزاداری از شیوه های نامتعارف استفاده می کنند از همین رو به منظور پیشگیری از این ناهنجاریهای اجتماعی و فرهنگی ، فرماندهی انتظامی استان البرز با نگاهی جامعه محورانه ضمن گسترش تعامل با نهادها و تشکل های مردمی برون سازمانی و همچنین استفاده از چهارهزار پلیس یار محرم از انجام این گونه اعمال جلوگیری و طبق ضوابط با مرتکبان آن ها برخورد قانونی خواهد کرد . 
 
در شرایط حساس کنونی و دشمنی دیرینه استکبار جهانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، ضروریست که عزاداران حسینی با تامل بیشتر به حادثه بزرگ عاشورا نگاه کرده و از شیوه های غیرمتعارف و توام با خرافه پرستی که موجب خدشه دار شدن دین می شود ، خودداری کنند . 
 
پلیس البرز از هیات های مذهبی و عزاداران حسینی خواسته است به نکات زیر توجه کنند:
 
1- قبل از حرکت دستجات در خیابان ها به منظور جلوگیری از هرگونه بی نظمی و راهبندان ، ضرورت دارد هیات ها برنامه مذهبی خود و مسیرهای حرکت دستجات را به کلانتری و پلیس راهنمایی و رانندگی محل اعلام نمایند . 
 
2- پرهیز از سرو صدا و ایجاد مزاحمت خاص در ساعات بعد از نیمه شب که موجب آزار و اذیت مردم خصوصا افراد بیمار و سالمند می شود. 
 
3- پرهیز از توزیع نذورات در معابر اصلی خصوصاً تقاطع ها و میادین پرتردد
 
4- همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی برای پیشگیری از سد معبر و ایجاد ترافیک و راهبندان 
 
5- ضرورت رعایت ظواهر و شئونات اسلامی به خصوص رعایت حجاب بانوان و پوشش مناسب آقایان به منظور حفظ حرمت شعائر دینی و شکوه ماه محرم 
 
6- اعلام موارد مشکوک یا ضرورت های پلیسی به مرکز فوریتهای پلیسی 110 و عوامل انتظامی