سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

آسیب شناسی مراسم عزاداری حسینی(ع) در البرز انجام می شود - show-content

 

 

آسیب شناسی مراسم عزاداری حسینی(ع) در البرز انجام می شود

آسیب شناسی مراسم عزاداری حسینی(ع) در البرز انجام می شود


حجت الاسلام والمسلمین سید عباس مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به ویژه برنامه‌های محرم  اداره تبلیغات اسلامی البرز اظهار کرد: کمیته تبلیغی برای اعزام مبلغان ایام محرم به کلیه هیئت‌ها، مساجد، حسینیه‌ها و روستاها در نظر گرفته شده تا وضعیت این مکان‌ها را مورد بررسی قرار دهد.
وی افزود: همچنین با مدیرکل دهیاری‌های استانداری نشستی برگزار شد که بنا شد همایشی با حضور دهیاران سراسر استان برگزار شود تا زمینه دعوت از مبلغان برای فعالیت تبلیغی در روستاها توسط دهیاران فراهم شود.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی البرز بیان کرد: در این راستا همایشی با حضور کلیه روحانیون و مبلغان استان با همکاری امام‌جمعه کرج برگزار شد که به چگونگی فعالیت در این ایام اشاره شد. 
وی تصریح کرد: همایشی نیز با حضور مسئولان هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود تا سیاست‌های کلی نظام و دستورالعمل‌ها و منشور عزاداری در ماه محرم که دارای 16 بند است توضیح داده شود.
حجت الاسلام مسعودی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته آسیب‌هایی در جریان عزاداری بوجود آمد که کمیته ویژه برای آسیب‌شناسی و رصد این مشکلات در البرز ایجاد شده است.
وی گفت: بر اساس مناطق و آسیب‌های شناسایی شده از طریق نیروی‌انتظامی برای جلوگیری از گرفتار شدن به این آسیب‌ها نیز برنامه‌هایی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی البرز تاکید کرد: نشستی نیز با مداحان استان البرز و شهرستان‌ها برگزار می‌شود تا بتوانیم در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان با بهره‌گیری از فضای تبلیغی در خدمت توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی باشیم.