حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۹۷

اسکان موقت دومین روستای زلزله زده غرب کشور توسط البرزی ها

فرمانده بسیج سازندگی البرز گفت که ساکنان یکی دیگر از روستاهای زلزله غرب کشور واقع در دشت ذهاب به صورت 100 درصدی اسکان موقت شدند.

اسکان موقت دومین روستای زلزله زده غرب کشور توسط البرزی ها

سرهنگ پاسدار علی ترکاشوند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کار اسکان موقت روستائیانی که استان البرز معین آن ها شده، به همت بسیج سازندگی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) انجام می شود.
وی اظهار داشت: دومین روستایی که البرز موفق به اسکان موقت زلزله زدگان در آنجا شده است، روستای نوشیروان با 305 نفر در قالب 40 خانوار است.
وی با بیان اینکه در این روستا 37 دستگاه کانکس برای اسکان موقت نصب شده، گفت: هفته گذشته 54 دستگاه کانکس از استان به سمت دشت ذهاب ارسال شد که تعدادی از آن ها در این روستا نصب شده است.
ترکاشوند افزود: در هفته گذشته نیز کار اسکان موقت زلزله زدگان روستای قلعه واری با 215 نفر که در قالب 52 خانواده آسیب دیده زندگی می کردند با نصب 55 کانکس انجام شد.
وی اضافه کرد: اسکان موقت ساکنان روستاهای قلعه بهادری، الیاسی هلیفه حسن، الیاسی محمود و سه روستای تپانی قدیم، تپانی جدید و تپانی نورآباد هم بین 30 تا 70 درصد انجام شده که امیدواریم تا پایان آذر ماه این کار به طور کامل انجام شود.
فرمانده بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به اینکه 8 روستای تحت پوشش استان البرز دارای 1950 نفر جمعیت در قالب 493 خانوار هستند، از مردم و خیرین خواست با توجه به برودت و سرمای هوا در صورتیکه علاقمند به مشارکت در امر امدادرسانی به این مردم هستند، در قالب تهیه و خرید کانکس مشارکت داشته باشند.
وی افزود: اکنون نیاز مردم این منطقه نسبت به خوراک و پوشاک به طور 100 درصدی تامین است و فقط نیازمند کانکس برای کمی دوری از سرما و قرار گرفتن زیر باران و برف هستند.