حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

استقبال بخش تولید ازعرضه کالا ازطریق سایت الکترونیک اتاق بازرگانی البرز

رئیس اتاق بازرگانی البرز از استقبال بخش تولید و صادرات استان برای حضور فعال در بازارهای داخلی و خارجی از طریق سایت الکترونیک این اتاق خبر داد.

استقبال بخش تولید ازعرضه کالا ازطریق سایت الکترونیک اتاق بازرگانی البرز

حیم بنامولایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا اظهار کرد: نام نویسی و امور مقدماتی برای معرفی محصولات بخش تولیدی استان مدتی پیش از طریق سایت الکترونیک اتاق بازرگانی البرز آغاز شده و در آینده نزدیک با راه اندازی رسمی این سایت ، مسیر برای عملیاتی شدن سیاست دولت الکترونیک در این استان هموار خواهد شد.
وی ضرورت همکاری نزدیک همه دستگاه های اجرایی استان برای تقویت دولت الکترونیک را مورد تاکید قرار داد و گفت: به موازات میزان همکاری و تلاش مدیران ادارات درگذر دولت الکترونیک ، بستر برای حضور هرچه فعال تر کالاهای تولیدی استان در بازار های داخلی و خارجی فراهم می شود.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز اظهار داشت: به نحوی برنامه ریزی شده که محصولات هر یک از شرکت ها در صفحه های مجازی سایت الکترونیکی معرفی شود.
بنامولایی افزود: سایت الکترونیکی اتاق بازرگانی البرز در مرحله نخست به اتاق های بازرگانی سراسر کشور و در مراحل بعدی به اتاق های بازرگانی جهان وصل خواهد شد.
وی گفت : بدین ترتیب تولیدکنندگان استان قادرخواهند بود بدون واسطه ضمن معرفی و عرضه محصولات تولیدی واحدهایشان در کشورهای هدف نیازهای وارداتی را نیز از این طریق تامین کنند.
***راه اندازی نمایشگاه دائمی (Show room) در اتاق بازرگانی البرز
وی در ادامه اظهاراتش همچنین به استقبال شرکت های تولید و عرضه محصولات صادرات محور البرز برای معرفی کالاهایشان درنمایشگاه دایمی(show room) اتاق بازرگانی استان اشاره کرد.
بنامولایی گفت: این نمایشگاه در دل اتاق بازرگانی استان درشرف افتتاح رسمی قرار گرفته است تا هیات های تجاری کشورهای مختلف در نشست ها و بازدیدهایشان در البرز از محصولات متنوع تولیدی و صنعتی استان آگاه و زمینه توسعه صادرات این کالاها فراهم شود.
وی افزود: ایجاد نمایشگاه دایمی در اتاق های بازرگانی کشور تا کنون سابقه نداشته و ابتکار جدیدی است که با هدف معرفی توانمندی های استان به تجار خارجی افتتاح می شود.
وی گفت: در این نمایشگاه برای هر واحد تولیدی صادرات محور یک مکان مناسب به صورت قفسه در نظر گرفته شده تا محصولات تولیدی را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهند.
وی اضافه کرد: معمولا در سفر هیات های تجاری خارجی به البرز فرصت کافی برای آشنایی این هیات ها از کلیه تولیدی استان وجود ندارد ، لاکن، بازدید این هیات ها از نمایشگاه دایمی اتاق بازرگانی البرز زمینه را برای آگاهی آنان از توانایی های استان در تولید انواع محصولات مرغوب و بازار پسند فراهم خواهد کرد.
رحیم بنامولایی به متقاضیان عرضه محصولاتشان در این نمایشگاه دایمی که تاکنون ثبت نام نکرده اند توصیه کرد برای انجام مراحل اداری در اسرع وقت به اتاق بازرگانی استان مراجعه کنند تا در افتتاح رسمی نمایشگاه تسریع شود.