رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

استاندارالبرز: ظرفیت های بین المللی موسسه رازی ویژه است

استاندار البرز گفت: ظرفیت های بین المللی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی بسیار ویژه است و ره صدساله را طی می کند.

استاندارالبرز: ظرفیت های بین المللی موسسه رازی ویژه است

محمدعلی نجفی روز یکشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی درموسسه سرم سازی رازی با بیان اینکه البرز حرف های زیادی در حوزه علم و فناوری و تحقیق و پژوهش دارد، افزود: بخشی از نیازهای سخت افزاری و تجهیزات مورد نیاز است.
وی با اشاره به نمایشگاه هفته پژوهش که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور برگزار شد،گفت: بخشی از توان استان در حوزه علمی در این نمایشگاه عرضه شد که یکی از این بخش ها موسسه سرم سازی رازی بود که طی سالیان متمادی کمتر دیده شده است.
وی بیان کرد: موسسه رازی از حیث استاندارد جهانی در تولید واکسن پیشتاز است.
استاندار البرز با استثنایی خواندن توان تولید علمی این مرکز گفت: تولیدات این موسسه شاید در شرایط غیر بحرانی مورد توجه نباشد اما نقشی که این مرکز در پیشگیری و سلامت جامعه و دام و طیور دارد،اهمیتی دو چندان دارد.
وی افزود: عمده ترکیب نیروی انسانی این مرکز متشکل از تحصیلکردگان و متخصصان بین المللی است که جایگاه علمی این موسسه را ارتقا بخشیده است.
استاندار البرز گفت: 10 مرکز تحقیقاتی ملی در البرز استقرار دارد که هریک دارای جایگاه ویژه هستند و جایگاه علمی پژوهشی استان را ارتقاء بخشیده است .
وی بیان کرد: در سال های اخیر نگاه ها به سمت تجاری شدن پیش رفته است و نگاه تحقیق و توسعه کمتر شده است،بنابراین باید توازنی بین این دو بخش ایجاد شود.
نجفی در ادامه رفع موانع موجود در مسیر توسعه فعالیت های موسسه رازی را مورد تاکید قرار داد.
استاندارالبرز گفت: در بخش ملی نیز مشکل اعتبارات این موسسه با تخصیص منابع و پیگیری در سطح کشور باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
وی همچنین از حضور رسانه های جمعی در بازتاب و انعکاس پتانسیل های ملی و بین المللی موجود در استان و کشور قدردانی به عمل آورد.
عباداله کامکار معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز در بخشی از این نشست گفت: مشکلات واحدهای تولیدی استان در جریان بازدید میدانی مسئولان مورد بررسی قرار می گیرد.
وی بیان کرد: نیازها و مطالبات موسسه رازی بصورت تخصصی مطرح شود تا به دستور استاندار مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.