اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

آجیل قیمت مصوب ندارد/ نظارت بربازار تا پایان نیمه اول فروردین ادامه دارد

محمد اسماعیل معمارپور درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: طرح نظات بر بازار نوروزی از سوم اسفند آغاز و در سه مرحله اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: مرحله اول  نیمه اول اسفند به پایان رسید ودرحال حاضر در فرایند اجرای مرحله دوم این طرح هستیم که تا 30  اسفند ادامه دارد.
وی توضیح داد: اجرای طرح نظارت بر بازار تنها تا پایان اسفند نیست بلکه مرحله سوم آن نیز از اول فروردین تا 14 همین ماه ادامه خواهد داد.
وی افزود: برای اجرای این طرح‌ها 25 نفر به صورت مستقیم بر وضعیت بازار نظارت دارند و 100 بازرس افتخاری نیز از میان شهروندان انتخاب شده اند که به صورت نامحسوس این وظیفه را به عهده دارند.
این مسئول تصریح‎کرد: بدون شک بدون همکاری وکمک مردم نظارت بر بازارهای نوروزی به سختی‌امکان پذیرخواهد بود.
وی دربخش دیگری از صحبتهای خود به نظارت ویژه بر فروش کالاهای پر مصرف مثل آجیل و شیرینی و سایر اقلام عید اشاره‌کرد وگفت: بیشتر این اقلام به جز آجیل که قیمت آن را عرف تعیین می‌کند، قیمت مصوبی دارد و فروش بیش از قیمت مصوب آنها غیر قانونی است.
وی‌گفت: از مردم تقاضا می‌شود در صورت مشاهده‌گران فروشی یاکم فروشی مراتب را به شماره 124 اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد شود.