جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

اجرای بیش از 95 درصد عملیات اسکان موقت زلزله زدگان توسط البرز/ارسال 14 تریلر کمک های مردمی

فرمانده بسیج سازندگی البرز گفت که بیش از 95 درصد عملیات اسکان موقت در مناطق روستایی معین استان البرز با موفقیت اجرا شده است.

اجرای بیش از 95 درصد عملیات اسکان موقت زلزله زدگان توسط البرز/ارسال 14 تریلر کمک های مردمی

سرهنگ علی ترکاشوند با بیان اینکه کار اسکان موقت روستائیانی که استان البرز معین آن ها شده، به همت بسیج سازندگی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) انجام می شود، اظهار امیدواری کرد که تا قبل از رسیدن فصل زمستان این مرحله به طور کامل به اتمام خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه 8 روستای تحت پوشش استان البرز دارای 1950 نفر جمعیت در قالب 493 خانوار هستند، از مردم و خیرین خواست با توجه به برودت و سرمای هوا در صورتیکه علاقمند به مشارکت در امر امدادرسانی به این مردم هستند، در قالب تهیه و خرید کانکس مشارکت داشته باشند.
وی همچنین به دیگر خدمات بسیج سازندگی و سپاه استان البرز اشاره کرد و گفت: از ابتدای وقوع زلزله منطقه غرب کشور تا کنون با استقرار آشپزخانه و پخت غذای گرم در روستاهای معین البرز، 71 هزار پرس غذای گرم بین آسیب دیدگان توزیع شده و خدمات رایگان پزشکی و دندانپزشکی نیز به 550 نفر از اهالی مناطق زلزله زده ارایه شده است.
ترکاشوند افزود: همچنین امروز محموله دوم کمک های خیرین، بازاریان،و تجار البرزی که با همت بسیج اصناف و هماهنگی بسیج سازندگی استان جمع آوری شده، به سمت روستای تپانی دشت ذهاب استان کرمانشاه ارسال شد.
وی بیان داشت: این محموله که توسط 14 تریلر ارسال شده شامل 30 کانکس اسکان موقت و یک کانکس مدرسه بوده است.