اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

اجرای برنامه‌های دانش‌افزایی حقوقی در ۶۴ مسجد استان البرز

معاون دادگستری استان البرز مطرح کرد:

 
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، به‌نقل از روابط‌عمومی دادگستری البرز، فرید نجف‌نیا با اشاره به فعالیت‌های معاونت فرهنگی دادگستری البرز اظهار داشت‌: برای معاونت فرهنگی توسط قوه قضائیه ماموریت‌های مختلفی تعریف شده که 80 درصد آن‌ها درون سازمانی است و جامعه هدف آن کارکنان و خانواده آن‌هاست که در ابعاد مختلف بصیرتی، اخلاق حرفه‌ای و اردویی می‌تواند منجر به ایجاد فضایی با نشاط همراه با معنویت در مجموعه شود.
 
وی افزود: در حوزه برون سازمانی نیز 10 دستورالعمل مهیا شده که در موضوعاتی نظیر ارتقای فرهنگی عمومی در زمینه قانون‌گرایی، طرد قانون‌گریزی، اصلاح ذات البین، امر به معروف، نهی از منکر  برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده و در حال اجراست.
 
معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری استان البرز به بهره‌برداری این معاونت از ظرفیت‌های موجود در نماز جمعه، مساجد،صداوسیما و ظرفیت دیگر رسانه‌ها اشاره و بیان کرد: در 11 مصلی از 12 مصلای استان سخنرانی‌های مختلف برای تبیین مسائل حقوقی بیان شده و در صداوسیما نیز نزدیک به 200 ساعت برنامه گفت‌وگو محور توسط این معاونت اجرایی شده است.
 
وی ادامه داد: برای اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، 64 مسجد محوری در شهرستان کرج شناسایی شده و در طول سال گفت‌وگوهای متعدد توسط کارشناسان حقوقی و قضایی با مردم انجام شده تا دانش حقوقی جامعه ارتقا یابد.